Advertisement

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem 2013
środa, 8 stycznia 2014
mikolaj_2013_mini.png

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest.
Nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
Jan Paweł II.
"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"


Akcja mikołajkowa zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu na rzecz podopiecznych Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Łoniowie.

 

Już po raz kolejny wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu przy Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK "Jędrusie" w Połańcu przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec pana Jacka Tarnowskiego zorganizowali Mikołajki dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Łoniowie.
"I Ty możesz zostać św. Mikołajem"- była to długo i solidnie przygotowywana akcja. Wolontariusze z ogromnym entuzjazmem podejmowali się zadań zmierzających do realizacji wcześniej założonego celu, którym było podarowanie odrobiny szczęścia tym, których los ciężko doświadczył pozbawiając ciepła ogniska domowego.

W tym celu zorganizowano zbiórkę darów w centrach handlowych - "STOKROTKA", "POLOmrket", "GALERIA POŁANIECKA" w dniach 28-29 listopada 2013r.
 
Wysłano listy do sponsorów, na które odpowiedziały następujące firmy:
Pani Władysława Borowiec Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Połańcu,
Pan Grzegorz Strzała właściciel Restauracji "WINNICA"
Pan Dudek Mieczysław Zakład Remontowo - Budowlany,
Pan Mazur Jarosław Zakład Remontowo - Budowlany ,
Pan Nowak Jacek Prezes PGK Połaniec,
Pan Kwiatkowski Stanisław Betoniarstwo Nagrobkowe,
Pan Walczyk Tadeusz Zakład Budowlany "AUSTENIT",
Pan Edward Bąk PISiP INSMONT,
Pani Marianna Kierys Prezes Przedsiębiorstwa Budowlano - Prod. POLPRZEM SP.Zo.o.


Ofiarność i życzliwość mieszkańców Połańca i okolicznych miejscowości, oraz indywidualnych sponsorów przerosła oczekiwania organizatorów. Udało się pozyskać dary, z których przygotowano paczki dla 41 osób - podopiecznych placówki. Wychowawcom przekazano paczki z artykułami spożywczymi, chemicznymi, odzieżą oraz przyborami szkolnymi.

Chcąc uatrakcyjnić ten tak ważny dla wszystkich dzień, wolontariusze zaprosili dzieci z Łoniowa do Połańca. Spotkanie mikołajkowe miało miejsce 07 grudnia 2013r. Rozpoczęło się w restauracji WINNICA poczęstunkiem ufundowanym przez właścicieli. Mikołaj wręczył dzieciom prezenty, oraz zaprosił wszystkich na poczęstunek.


Atrakcją mikołajkowego dnia był bilard- szczególnie atrakcyjny dla chłopców . Ten tak mile spędzony czas był możliwy dzięki wsparciu pana Grzegorza Strzały właściciela restauracji WINNICA.

Następnie dzięki przychylności pani Joanny Juszczyńskiej dyrektor CKiSZ dzieci wspólnie z wolontariuszami aktywnie spędziły czas grając w kręgle i korzystając z siłowni. Był to czas na integrację, bliższe poznanie się, budowanie wzajemnego zaufania.

Wielką niespodzianką dla dzieci było zaproszenie ich przez dyrektora Stanisława Rogalę na Mikołajkowe rozgrywki międzyklasowe do Zespołu Szkół. Tam też zostali obdarowani przez Burmistrza pana Jacka Tarnowskiego wielkim koszem słodyczy. Tym miłym akcentem dzieci z Domu Dziecka w Łoniowie zakończyły swój pobyt w Połańcu.


Dzięki przychylności Burmisterza Miasta i Gminy Połaniec Pana Jacka Tarnowskiego, Pani Jadwii Krala dyrektor Zespołu Ekonomiczno -Administracyjnego Oświaty i Wychowania w Połańcu, Pana Andrzeja Maćkowskiego mogliśmy zaoferować transport dzieciom i ich wychowawcom z Łoniowa do Połańca.

Pragniemy zaznaczyć, że to nie koniec przygotowanych przez nas atrakcji - dzięki zebranym funduszom od sponsorów podopieczni Domu Dziecka wyjadą na wymarzoną wycieczkę - z której relację podamy na naszej stronie oraz prześlemy rozliczenie do sponsorów.


Wsparcie sponsorów, ludzi dobrej woli, wolontariuszy oraz chęć podzielenia sie z innymi swoim czasem i radością zostały uwieńczone sukcesem.

Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom Miasta i Gminy Połaniec oraz wszystkim, którzy wsparli naszą akcję tj.:
Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Tarnowski,
Pani Jadwiga Krala dyrektor Zespołu Ekonomiczno -Administracyjnego Oświaty i Wychowania w Połańcu,
Pan Andrzej Maćkowski - pracownik UMiG Połaniec
Pan Grzegorz Strzała właściciel Restauracji „WINNICA"
Pani Joanna Juszczyńska dyrektor CKiSZ w Połańcu,
Pani Władysława Borowiec Prezes Zarządu BS Połaniec,
Pan Walczyk Tadeusz Zakład Budowlany „AUSTENIT",
Pan Dudek Mieczysław Zakład Remontowo - Budowlany,
Pan Mazur Jarosław Zakład Remontowo - Budowlany ,
Pan Nowak Jacek Prezes PGK Połaniec,
Pan Kwiatkowski Stanisław Betoniarstwo Nagrobkowe,
Pan Edward Bąk PISiP INSMONT,
Pani Marianna Kierys Prezes Przedsiębiorstwa Budowlano - Prod. POLPRZEM SP.Zo.o.
Dyrektorom Centrum Handlowego „STOKROTKA", „POLOmarket", Galeria Połaniecka za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki darów.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji naszej szkoły oraz nauczycielom, którzy zawsze wspierają nasze działania, a swoim przykładem i postawą motywują do dalszej pracy.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.


Do zobaczenia za rok.


Wolontariat przy Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie" w Połańcu, ul. Ruszczańska

koordynatorzy wolontariatu

Małgorzata Walczyk - Konat, Małgorzata Służalska.

Zdjęcia z akcji Mikołajkowej w zakładce - galeria 

Logowanie

Zapamiętać?
Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Gościmy

Odwiedza nas:
  • 6 gości

Inne strony

Sport
Moodle
ZS w Połańcu
link1
link2