Częstochowa dla maturzystów!

7.04.2017r. Odbyła się XXVI Pielgrzymka Maturzystów. Uczniowie z Zespołu Szkół w Połańcu uczestniczyli w pielgrzymce, której miejscem docelowym była Jasna Góra w Częstochowie. Po dotarciu na miejsce każdy miał czas wolny, który mógł przeznaczyć na zwiedzanie okolicy, oraz miejsc, którymi ona dysponuje, czy też po prostu na ogrzanie się i spożycie obiadu w tamtejszych restauracjach.

Celowo wspomniałam o chęci odpoczynku w ciepłym miejscu, gdyż pogoda tego dnia niestety nie dopisała. Było chłodno i deszczowo, ale to w niczym nie przeszkodziło uczniom trzecich klas LO i czwartych TE w modlitwach u stóp najlepszej z Matek o błogosławieństwo Boże oraz dobry wynik na egzaminie dojrzałości.

Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14 i potrwała ok. 60 minut. Pierwsza myśl, jaka ogarnęła mnie po wejściu do bazyliki była taka, że jest ona naprawdę piękna, bogata w różne zdobienia, zupełnie inna niż nasze okoliczne kościoły, w których oczywiście też jest bardzo ładnie.

W środku znajdowała się skrzyneczka, do której można było wrzucić karteczkę z indywidualną prośbą do Matki Boskiej, następnie należało przejść na kolanach wokół ołtarza. Podobno im bardziej ktoś odczuwa ból, tym większym jest grzesznikiem :)

Po całym wydarzeniu wróciliśmy bezpiecznie do Połańca.

Aleksandra Sołwicka.
Więcej zdjęć w galerii.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information