Feniks w ZS w Połańcu
Wykorzystanie alternatywnych źródeł
f5.jpg
Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach w dniu 01.06.2010 roku rozstrzygnięto III Konkurs Projektów Naukowych w ramach projektu FENIKS w województwie świętokrzyskim. Nasi uczniowie Tomasz Sobolewski i Tomasz Roguz otrzymali wyróżnienie Komisji oraz Nagrodę Publiczności za projekt: Wykorzystanie alternatywnych źródeł do napędzania pojazdów mechanicznych.
Czytaj całość
 
Geneza ciał niebieskich
f3.jpg
22 kwietnia 2010 przybyli do nas z wizytą wykładowcy uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą na temat astronomii. Wszystko odbyło się w połanieckim Centrum Kultury i Sztuki, udział w prezentacji wzięło część naszej społeczności uczniowskiej. Zobacz galerię zdjęć.
 
Ładunki, prąd, magnesy na UJK
f2.jpg

12 12 2009. W tym dniu uczetniczyliśmy w ćwiczeniach "ładunki, prąd, magnesy "na UJK w Kielcach ramach projektu "Feniks"
Czytaj całość
 
Wielki Zderzacz Hadronów
f1.jpg22 października byliśmy na interaktywnej wystawie Wielki Zderzacz Hadronów – Jak to działa? prezentowany był model zderzacza i modele czterech wielkich detektorów. Na kilkunastu stanowiskach pokazywane są różne elementy całego urządzenia, objaśniana jest ich funkcja i sposób działania. Wystawa stara się wyjaśnić, jaki jest cel i metody prowadzonych badań. Przewodnikami po wystawie są fizycy zaangażowani w te badania. Wystawa objechała już dziesięć miast (Warszawa, Kraków, Tarnów, Poznań, Gliwice, Toruń, Lublin, Białystok, Gdańsk, Katowice), odwiedziło ją tysiące osób.
Czytaj całość